ניצולי השואה חוגגים את חג הפורים במועדון "עמך" בתל אביב יחד עם עובדי חברת ההייטק TipRanks, חיילי טייסת 100 ועובדי בנק הפועלים.

ניצולי השואה חוגגים את חג הפורים במועדון "עמך" בתל אביב יחד עם עובדי חברת ההייטק TipRanks, חיילי טייסת 100 ועובדי בנק הפועלים.

עושים פורים שמח

בסניף "עמך" תל אביב חגגו ניצולי השואה את חג הפורים במסיבת תחפושות ונשף ריקודים. לניצולים הצטרפו עובדי חברת ההייטק TipRanks שמלווים את המועדון בשנה האחרונה, עובדי בנק הפועלים וטייסים מחיל האוויר. מנהלת סניף "עמך" בתל אביב: "מרגש לראות כמה אנשים, ילדים ובני נוער באים ומשלוחי מנות בידיהם והתחושה היא של נתינה גדולה"

בארגון "עמך"- המעניק סיוע ותמיכה נפשית לניצולי שואה ובני הדור השני, דוגלים בהענקת איכות חיים לניצולי השואה, מתוך תפיסה כי לאורך שנות חייהם הם חוו קשיים רבים ועל-כן, מגיעה להם חווית חיים מלאה ואיכותית, מלאת רצון לחגוג ולשמוח. מועדוני "עמך" הפזורים ברחבי הארץ מספקים לאורך כל השנה בית חם ומגוון רחב של שירותים לתמיכה נפשית לניצולים והם מהווים מוקד חברתי ותרבותי, כאשר הניצולים מקיימים בהם קבוצות שירה ותאטרון וחוגגים ביחד את חגי ומועדי ישראל.

בסניף התל אביבי של הארגון, קיימו ב- 26.2 מסיבת פורים עם חברת ההייטק TipRanks. "לכבוד חג הפורים אנחנו עושים במועדון תחרות תחפושות וחגיגת פורים יחד עם חברים מחברת ההייטק  TipRanks שמלווים אותנו כבר הרבה זמן", מספרת , אסתר תירוש, מנהלת המועדון בסניף "עמך" תל אביב. "מה שחשוב אצלנו זה העניין של מצב הרוח. אנחנו עובדים מאוד קשה לעבוד על מצב הרוח של הניצולים. זה אירוע שהניצולים מאוד אוהבים ומחכים לו. פורים הוא יום שאנחנו מנסים להעלות את המורל ולתת לאנשים לשמוח. להתחבר לחלק הילדי שלהם, שהרבה מהם פספסו. נותנים להם הזדמנות לחוות ילדות מחדש. האירוע מאפשר להם להשתחרר".

אורי גרינבאום, מנכ"ל חברת TipRsnks: "החברה שלנו יושבת בסמוך למועדון "עמך". התחלנו בארוחת בוקר שעשינו בסניף בחנוכה ומשם התחלנו לעשות איתם כל מיני פעילויות. אנחנו מעבירים הרצאות בסניף, לכבוד הוולנטיין דיי, על שימוש במחשבים ואפילו קורס בספרדית. השנה גם תרמנו את המתנות לתחרות התחפושות וצוות שלנו ישפוט בתחרות".

 

עמותת עמך - המרכז הישראלי לתמיכה נפשית וחברתית בניצולי שואה ובדור השני היא עמותה ללא מטרות רווח אשר מעניקה טיפול נפשי ותמיכה חברתית למתמודדים עם זיכרונות השואה. הצוות המקצועי והמסור של עמך נותן מענה לכ-20,000 ניצולי השואה ובני משפחותיהם. העמותה פועלת באמצעות רשת של 15 מרכזים הפזורים בכל רחבי הארץ, מנהריה בצפון ועד לבאר שבע ושדרות בדרום. כמו גם לבתיהם של ניצולים מרותקים

"עמך", מילת הצופן שסייעה ליהודים נרדפים לזהות את בני עמם בתקופת השואה ולזכות בסיוע חיוני, מייצגת מזה שלשה עשורים מערכת מקצועית ענפה, המעניקה טיפול נפשי ותמיכה חברתית למתמודדים עם זיכרונות השואה ומצבי מצוקה נוספים.

 

טלי רסנר, מנהלת סניף "עמך" ת"א: "בעמך פוגשים את ארץ ישראל היפה, אלו שרוצים לתת מעצמם, להתנדב ולהרגיש שעושים דברים משמעותיים. זה מרגש לראות כמה אנשים, ילדים ובני נוער באים ומשלוחי מנות בידיהם והתחושה היא של נתינה גדולה. מסיבות התחפושות שלנו והתחפושות המושקעות של חברי המועדון, מלמדות על הרצון להמשיך לשחק, במקום שבו נפסק המשחק בגלל המלחמה הארורה ההיא. ולמרות הכל, אנחנו ממשיכים לשחק, להתחפש ולשמוח גם בגיל המבוגר והמבוגר מאד - סוג של תיקון ואיחוי".

 

new